Ситуація із незалежністю Каталонії нагадує трагедію затонулого "Титаніка", – швейцарське видання

Очільник Каталонії Пучдемон нагадує капітана корабля, який невпинно йде на дно

10 жовтня Голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон не оголосив незалежність автономної республіки від Іспанії, зазначивши, що першочергово Барселоні потрібно дійти порозуміння щодо цього питання з офіційним Мадридом. Об этом сообщает fancy-journal.in.ua со ссылкой на СМИ.

Очільника Каталонії не хвилює те, що у референдумі за відокремлення від Іспанії взяли участь лише 42% каталонців, які мають право голосу, а формування окремої держави – незаконне, пише Уте Мюллер для Neue Zuercher Zeitung.

Натомість ситуація із незалежністю Каталонії нагадує трагедію затонулого "Титаніка", вважає автор статті.

"Поки у залі для урочистостей продовжує грати оркестр і піднімаються келихи з каталонським шампанським Cava за незалежність регіону, з палуби тонучого лайнера біжать пасажири. "Рятуйся, хто може", – таке гасло сьогодні звучить у Каталонії", – порівнює журналіст.

І підтвердженням цієї думки є той факт, що першими після референдуму у Каталонії регіон почали покидати великі банки та компанії, йдеться у статті швейцарського видання.

Капітан Пучдемон, який виглядав дуже впевнено, раптом почав вселяти в людей страх: він не хоче усвідомлювати, що його корабель під назвою "Незалежність" зіткнувся з айсбергом і повільно, але впевнено йде на дно,
– констатує Мюллер.

"Трагедійність ситуації" підсилюється ще й тим, що відокремлення від Іспанії матиме для Каталонії негативні наслідки: незалежність для жителів регіону означатиме вихід із Євросоюзу та єврозони.

Однак, як зазначається далі, уряд Іспанії все ж може "врятувати" каталонців, застосувавши статтю 155-ту Конституції, яка дозволяє забирати автономію в окремих регіонів.

"Але не всі прагнуть порятунку. Пучдемон і його поплічники повинні розуміти, що їхня пригода закінчиться судом і звинувачення будуть пред’явлені серйозні: зловживання службовими повноваженнями і дії, що суперечать Конституції", – робить висновок Мюллер.

Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувався референдум про від’єднання від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Зазначимо, що Єврокомісія також визнала референдум у Каталонії незаконним.

Згодом, у Мадриді та Барселоні відбулись масові акції на підтримку єдності Іспанії. Не зважаючи на це, 10 жовтня депутати каталонського парламенту все ж підписали "Декларацію про незалежність".


Джерело статті: “http://24tv.ua/situatsiya_iz_nezalezhnistyu_kataloniyi_nagaduye_tragediyu_zatonulogo_titanika__shveytsarske_vidannya_n875353”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя