19 на 5 дало 12. Як намалювали високий рейтинг Вакарчука


В останні тижні народилася нова політична сенсація. З’явилися дані соціології, які дають фронтмену “Океана Ельзи” Святославу Вакарчуку рейтинг на рівні Петра Порошенка і Юлії Тимошенко.Це тут же викликало велике пожвавлення в колах політиків і бізнесменів. За інформацією видання “Страна“, кілька великих підприємців, які ще рік тому були готові вкластися в “перспективного реформатора Саакашвілі”, тепер уважно придивляються до Вакарчука.Чи є у знаменитого музиканта президентські перспективи, розбиралася “Страна”.Середнє арифметичне ВакарчукаПару тижнів тому з посиланням на власні джерела в оточенні президента ряд ЗМІ опублікував дані закритого соцопитування, проведеного в березні групою “Рейтинг” і соціологічною службою “Соціс” (її пов’язують з екс-главою фракції БПП Ігорем Гринівим), згідно з яким президентський рейтинг Вакарчука – 12,3% на тлі 13,2% у самого Порошенка і 12,9% у Тимошенко. Співрозмовники видання в АП також підтвердили, що бачили такі цифри.Однак, в самій соціологічній групі “Рейтинг”, яка дійсно проводила таке соцопитування, прийшли в подив від цих цифр.Директор соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович повідомив, що у Вакарчука відсотки куди нижче.“У нас є різні дослідження, але за кожним з них у Святослава Вакарчука є 3%, 4% і максимально 5% підтримки.

Це різні методики дають такі цифри. Але який показник повинен бути у компанії” Соціс “, щоб у нас двох вийшло в середньому 12%? у такому випадку у них повинно бути 19%. Наші 5% і їх 19% – ось і виходить в середньому 12%.Ви самі вірите в 19% Вакарчука? Тому звідки беруться такі цифри нам невідомо”, – повідомив Олексій Антипович, додавши, що найближчим часом компанія оприлюднить своє дослідження.У компанії “Соціс” ситуацію не коментують.“Замовник має право не оприлюднювати соціологічні дослідження. І, відповідно, ми, поки не отримаємо дозвіл, це не коментуємо.

Єдине що, я можу сказати, що ми часто відстежуємо рейтинги відомих осіб, які є акторами, музикантами і спортсменами. І маємо можливість спостерігати, в тому числі, як змінювався рейтинг нинішнього київського мера.Я можу сказати свою думку, що зараз вибори не на порядку денному, а якщо вони будуть в 2019 році, то в другому турі там швидше за все виявляться професійні політики”, – повідомив виконавчий директор “Соцісу” Олександр Стегній.Загалом, якщо відштовхнутися від слів Антиповича, то виходить, що, за даними однієї соціологічної служби у Вакарчука 5%. Друга служба про свій рейтинг не говорить. Але в ЗМІ наводилися дані об’єднаного рейтингу цих двох служб, за якими у співака 12%.Вирішивши просте математичне рівняння, отримуємо, що для середнього арифметичного 12%, рейтинг Вакарчука в другій службі повинен бути 19%.

Чи справді ця цифра вийшла за результатами опитування, або її домалював невідомий замовник (про якого, втім, можна здогадатися) – питання відкрите.Довгий шлях в політикуПерший похід Святослава Вакарчука в політику відбувся в 2007 році. Його ім’я з’явилося у виборчому списку “Нашої України-Народної Самооборони” (НУ-НС) на позачергових парламентських виборах. За квотою цієї політсили батько Святослава Вакарчука, Іван Вакарчук, який більше 20 років очолював Львівський університет імені Івана Франка став міністром освіти.Сам музикант увійшов в Комітет свободи слова та інформації, навіть брав участь в розробці деяких законопроектів, зокрема, про обмеження реклами тютюну та алкоголю. Рівно через рік Вакарчук заявив, що знімає з себе депутатські повноваження і пішов з Верховної Ради.Батько музиканта – Іван Вакарчук протримався в політиці на 2 роки більше сина.

До осені 2015 року Святослав Вакарчук не займався політикою, а потім несподівано для оточуючих став стипендіатом програми Yale World Fellow 2015 року, в рамках якої чотири місяці навчався політиці, світового лідерства і міжнародним відносинам в стінах престижного Єльського університету в США.Втім, повернувшись в Україну на початку 2016 року, Вакарчук ні про які політичні амбіції не заявляв. Він періодично намагався помирити Україну з Донбасом, присвячував пісні Надії Савченко, висловлював співчуття загиблим від теракту в Пітері, за що був викритий в “зраді”, писав листи Порошенко із закликом боротися з корупцією.І навіть на останні чутки про його “бронзу” у рейтинговому президентському заліку відреагував з гумором, заявивши, що у нього є великі сумніви, що частина українців дійсно хоче бачити його на посаді президента України.“А хто вам сказав, що вони цього хочуть? Рейтинги – це така річ … Людей же спеціально запитали (підтримали б вони Вакарчука на виборах – прим. ред.) – вони ж не вийшли на вулицю з цим. Один мудрий філософ сказав: не шукайте в темній кімнаті чорну кішку, особливо коли її там немає”, – сказав Вакарчук на прес-конференції перед одним зі своїх концертів.Однак, про існування такої чорної кішки в темній кімнаті говорять багато українських експертів і політологів.

А політики топ-рівня навіть бачать в ньому свого суперника. Наприклад, лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко в одному з ефірів вже заявила, що, мовляв, “як співак зможе вивести країну з глибокої кризи”.“Вакарчук не потрапить до другого туру, але відтягне голоси у противників Порошенко”Попри це політолог Андрій Золотарьов в коментарі говорить, що “фактор Вакарчука” вже практично вирішений.“Те, що з’явилися ці дані соціології з великими відсотками по Вакарчуку – це явно технологія президента і особисто Ігора Гриніва, який, як відомо, є досвідченим політтехнологом. Я бачу нервозність команди Порошенко через те, що президент сьогодні перебуває в нестабільній ситуації. динаміка для самого Порошенка дуже негативна.Але це ще не катастрофа для нього – у нього є і ресурсна перевага, і сильна команда.

і тепер частина людей з Банкової бачать зручним спаринг-партнером Порошенка саме Вакарчука. Якщо він і не вийде до другого туру, то забере голоси у інших конкурентів Порошенко по майданівському табору і в другому турі тоді зустрінеться діючий президент і, наприклад, Юрій Бойко від Опозиційного блоку.А Вакарчук закличе своїх виборців голосувати за Порошенка, як зробив генерал Лебідь в 1996 році в Росії (закликав голосувати в другому турі за Єльцина – прим.ред.) або Марчук в 1999 році в Україні (закликав голосувати за Кучму – прим.ред.)”, – вважає політолог Андрій Золотарьов.Політичний експерт Руслан Бортник вважає, що на Вакарчука може зробити ставку Захід.“Ті ж американці вже тотально розчарувалися в українських політиках. Вакарчук вже одного разу виграв грант на навчання в Америці, тобто він є об’єктом інтересу для Заходу.Чому Вакарчук привабливий для американців?По-перше, він є моральним авторитетом для українців, він утворений, популярний, талановитий. я не виключаю, що через нього може йти торг, щоб Вашингтон зберіг свій вплив на Київ, для Вакарчука має знайтися місце в українській політиці.

і я думаю, що він сам і хоче, і може і має всі шанси повернутися в політику.У 2008 році він розчарувався, але зараз 2017-й. Він цілком може виявитися зручним спаринг-партнером для Порошенка. І навіть якщо сьогодні у нього немає такого рейтингу, то за 2 роки можна будь-який рейтинг натягнути”, – говорить Руслан Бортник.У свою чергу, глава Комітету виборців України Олексій Кошель вважає, що Вакарчуку рано пророкувати вихід у 2 тур на президентських виборах 2019 року.“На відміну від музичної сфери, де він робить великі успіхи, в політиці його результат був не такий сильний. Але похід музиканта, актора або спортсмена в політику – це не рідкісний приклад.

У Грузії одну з партій очолив місцевий оперний співак, відомий приклад Рональда Рейгана в США, який до того, як на 8 років стати президентом, був актором і телеведучим.Але є й інша сторона медалі – якщо суспільство довіряє моральним авторитетам, це не означає, що воно проголосує за них на виборах. Я вважаю, що не варто вірити в його успіх на виборах. Однак замість того ж Вакарчука виборці віддадуть перевагу кандидату з політичним досвідом.Ті цифри, які зараз, нібито, має Вакарчук в президентському рейтингу, говорять не про те, що саме він стане спаринг-партнером Порошенка на виборах, а про те, що виборці перебувають у пошуку заміни своїх політичних ідеалів. Рейтинги всіх парламентських сил впали в два рази.


Джерело статті: “http://uinp.info/novyny_ukraine/19_na_5_dalo_12_yak_namalyuvali_visokij_rejting_vakarchuka”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя