У Франківську презентували соціальний арт-проект “Parasol”

news-image: У Франківську презентували соціальний арт-проект “Parasol”
Мистецтво мусить бути соціальним. На цьому наголошують творці арт-проекту «Parasol». Митці з усієї України об’єднали творчі зусилля. Аби підняти табуйовану у суспільстві тему. Життя перед смертю.

Та паліативна допомога невиліковно хворим. Саме про це розповідає співзвучна назві проекту ілюстрована збірка оповідань та есеїв. На її сторінках – творчі роздуми чотирнадцяти українських письменників, блогерів та журналістів. Івано-Франківськ став третім містом у презентаційному турі авторів видання, інформує Вежа

«Табула раса». Або у перекладі з латини «чиста дошка». Так назвала своє оповідання львівська письменниця Галина Крук. Адже, запевняє авторка, усвідомлення наближення смерті починає життя із нового аркуша. Про це жінка знає не з чуток. Позаяк сама пережила болісний досвід.

Соціальне мистецтво зорієнтоване розповісти про проблему. Втім, часто воно може бути й дієвим, запевняють автори проекту. Прикладом цього свого часу стала вистава «Оскар і рожева пані». Її прем’єра відбулася в облмуздрамтеатрі. На ній актори зібрали кошти для Івано-Франківського хоспісу. Місцеві медики кажуть, Прикарпаття є лідером з надання паліативної допомоги в Україні. Втім, навіть цей статус не дає змоги охопити усіх, потребуючих підтримки.

Ілюстрації зі збірки «Parasol» ляжуть в основу соціальної експозиції, кажуть творці арт-проекту. Нині він реалізується у семи регіонах України. Презентаційний тур уже охопив Луцьк, Ужгород та Івано-Франківськ. На черзі – Вінниця, Кропивницький, Дніпро та Харків.Джерело статті: “http://www.blitz.if.ua/news/u-frankivsku-prezentuvaly-socialnyy-art-proekt-parasol.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя