Як змінилась ситуація з вакансіями в Україні і кого шукають роботодавці

Роботи вистачить для всіх. За минулий рік кількість пропозицій збільшилась в півтора рази, підрахували фахівці.

Здебільшого на профільних сайтах шукають продавців-консультантів, водіїв, торгових представників, офіціантів та бухгалтерів.

Значний попит й на робітничі професії. За минулий рік кількість таких вакансій зросла в два з половиною рази.

Не вистачає людей,які вміють працювати на станках, через це роботодавці не тільки збільшують кількість вакансій, але й підвищують зарплатню. Зарплата у хорошого працівника може бути і 10-12 тисяч гривень. А в бухгалтера вдвічі менше, наприклад,
– розповіла фахівець ринку праці Тетяна Пашкіна.

Нині роботодавці пропонують зарплату вищу за ту, що очікують потенційні робітники, стверджують аналітики.

Якщо продавці-консультанти шукають роботу приблизно від 4,5 тисяч, то роботодавці пропонують від 5 тисяч. Водіям обіцяють платити понад 9 тисяч гривень за місяць. Приблизно співпадають очікування з реальністю для представників робітничих спеціальностей та офіціантів.

Попри це, знайти фахівців компаніям доволі складно. Кількість резюме на профільних сайтах майже в половину менша за обсяг вакансій.

"Є певний дисбаланс зараз між ринком праці та освітою молоді. Тобто є великий відсоток молоді, які закінчують навчальний заклад і працюють не за спеціальністю. Є ще певний дисбаланс в тому,що немає в Україні стратегічного процесу, тобто яких вакансій нам не вистачає", – розповіла начальник управління Державної служби зайнятості Марія Богуслав.

Також в Україні брак кваліфікованих спеціалістів через значний попит на них у ЄС. Торік кількість вакансій там зросла в три з половиною рази. Найбільш затребувані фахівці робітничих професій та у сфері обслуговування. Приваблюють українців і більш високі заробітки. Так, якщо у Києві нині середня зарплата 9 тисяч гривень, то за сезонну роботу в пригороді Польщі пропонують мінімум 12-15 тисяч. При цьому роботодавці обіцяють повний соцпакет для робітників та їхніх родин.


Джерело статті: “http://24tv.ua/yak_zminilas_situatsiya_z_vakansiyami_v_ukrayini_i_kogo_shukayut_robotodavtsi_n817947”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя