У МВС дали пояснення блокуванню штабу ОУН у Києві


Директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко стверджує, що правоохоронці оточили штаб Добровольчого руху ОУН у Києві з метою попередити провокації, які, за їхніми даними, активісти мали намір здійснити.

Про це він повідомив під час брифінгу.

Речник МВС,зокрема, підкреслив, що ситуація в Києві на вулиці Мазепи, де розташовується штаб Добровольчого руху ОУН була найбільш гострою.

"В Києві була гостра ситуація на невеликій ділянці вулиці Мазепи між метро "Арсенальна" та площею Слави. Тому що там розташовується офіс однієї з відомих громадських сил, але вона відзначається своєю чіткою позицією, чітким зосередженням на певні провокаційні дії, які, на наш погляд, мали на меті привести до конфлікту, до агресії", – зауважив він.

За його словами, масла в огонь підливало й те, що тут планувалися заходи в рамках акції "Безсмертний полк".

Крім того, як наголосив речник МВС, правоохоронці з відкритих і оперативних даних знали про наміри ОУН вчиняти дії, які могли спровокувати конфлікти – "це були й оперативні дані, і дані з відкритих джерел, адже деякі з громадян не приховували таких своїх намірів".

Саме для того, щоб уникнути такому розвитку подій сили поліції, Нацгвардії застосовувалися безпосередньо під цим будинком на вулиці Мазепи, 6 для того, щоб максимально мінімізувати можливість цих емоційно налаштованих, агресивно налаштованих громадян вийти на вулицю та завдати якоїсь шкоди іншим громадянам, які йшли вулицею. Поліція та Нацгвардія робили все для того, щоб домогтися дотримання закону, щоб уникнути порушення публічної безпеки та правопорядку,
– резюмував Шевченко.

Нагадаємо, уранці 9 травня правоохоронці заблокували штаб "Добровольчого руху ОУН" у Києві на вулиці Мазепи. З будівлі у відповідь почали кидати димові шашки, кульки з фарбою, яйця і навіть картоплю.

Справа в тому, що у цей час від станції метро "Арсенальна" до парку Слави проходила колона так званого "Безсмертного полку" під пильним наглядом поліції.

Згодом правоохоронці почали вриватися до штабу та затримувати активістів. За фактом інцидентів біля офісу ОУН відкрито кримінальне провадження.


Джерело статті: “http://voi.com.ua/news/661567/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя